szybki kontakt
Szybkie zamówienie
tel. kom. 502 230 260
szybki kontakt

BD CŁAPA SPÓŁKA JAWNA
ul. Łęczycka 24, 95-100 Zgierz
tel. (0 42) 716-08-40
tel. (0 42) 717-45-83
email: clapa@krawieckie.pl

Ocieplacze odzieżowe, OVATA

Ovaty i ocieplacze w ofercie BD Cłapa

Ocieplacze odzieżowe i ovaty odzieżowe występują na rynku w kilku wariantach, jeśli chodzi o ich przeznaczenie i długość nawoju. BD Cłapa poleca ocieplacze silikonowe, ocieplacze/włókniny, ovatę do kołdrową, włókniny, flizelina. Do pierwszych zaliczają się następujące produkty: OCIEPLACZ SILIKONOWY 100 , OCK100, OCIEPLACZ SILIKONOWY 120 , OCK120, OCIEPLACZ SILIKONOWY 150 , OCK150 , OCIEPLACZ SILIKONOWY 170 , OCK170, OCIEPLACZ SILIKONOWY 200 , OCK200. Każdy z nich jest doskonałym elementem cieplejszej odzieży i innych towarów. Dzięki ich zastosowaniu, odzież jest przyjazna i wygodna w użytkowaniu, łączy się je za pomocą nici. Ocieplacze mają doskonałe właściwości termoizolacyjne: chronią przed zimnem, jednocześnie pozwalają skórze oddychać i zapobiegają zatrzymaniu wilgoci pod ubraniem. Jest bardzo łatwa w pielęgnacji, ponieważ jest odporna na czyszczenie chemiczne i mechaniczne. Natomiast ocieplacze/włókniny (modele: OC 110, OCL 160, OCL40N, OCL 70), które są włókninami puszystymi, sprawdzą się doskonale do termoizolacji płaszczy zimowych, jak i wiosennych jako podszewka. Można nimi również wypełniać kule rękawów ubrań, przede wszystkim marynarek damskich i męskich. Wszystkie posiadają te samą szerokość: 150 cm, ale inną długość nawoju. Każdy producent kołder, poduszek i innych miękkich akcesoriów do spania oraz producenci mebli, powinni zaopatrzyć się w najwyższej jakości OVATĘ KOŁDROWĄ 250 , OKBS250. Ma idealne właściwości, aby stać się wypełnieniem puszystych produktów. Jej szerokość to 150 cm.

Ovata Ocieplacz silikonowy Ocieplacz/włóknina
ocieplacz ovata - krawiectwo

Włóknina puszysta

ocieplacz silikonowy - krawiectwo

Włóknina odzieżowa-ocieplacz

ocieplacz-Lentex

Ocieplacz

Ocieplacze odzieżowe

Ocieplacze odzieżowe są niezbędnym elementem w każdym zakładzie krawieckim, który oferuje różnego rodzaju wyroby, takie jak płaszcze, kurtki, kołdry, marynarki, garsonki i wszelkie inne ubrania wymagające ocieplenia. Dostępne są różne rodzaje ocieplaczy, których budowa charakteryzuje się różnymi właściwościami, dlatego przed zastosowaniem danego ocieplacza, należy wykonać próbę- test na migrację włókien. Pozwoli ona uniknąć pomyłki w wyborze nieodpowiedniego do danej odzieży ( lub innego produktu krawieckiego) ocieplacza. Dla pewności można zastosować przekładkę zabezpieczającą dla włóknin puszystych. A wykończyć za pomocą akcesoriów takich jak napy, nity, springi, oczka.

Praktyczne zastosowanie Ovaty kołdrowej

Ovata kołdrowa dzięki swoim właściwościom stwarza możliwość prania chemicznego i mechanicznego. Jest to dużą zaletą dla kupujących, którzy nie zawsze mogą sobie pozwolić na pranie chemiczne, i dla własnej wygody decydują się na pranie we własnym domu. Niejednokrotnie możliwość prania mechanicznego wpływa pozytywnie na decyzję o kupnie danej kurtki czy płaszcza. Podobnie rzecz ma się z kołdrami, które co pewien czas wymagają prania a podczas prania mechanicznego, przy niewłaściwej włókninie mogą całkowicie utracić kształt, czyli zamienić się nierównomiernie rozmieszczone kłęby a dodatki takie jak akcesoria krawieckie mogą poodpadać. Taką możliwość muszą mieć kołdry przeznaczone dla alergików, które należy regularnie prać w 90 stopniach. Dodatkowo jest bardzo sprężysta, co zapewnia stałe umiejscowienie ocieplaczy pod materiałem. Nie wymagają zatem stosowania dodatkowych zabezpieczeń przed migracją włókien, czyli specjalnej flizeliny w układach ocieplających. Tego rodzaju Ovatę można również stosować w dobrej jakości meblach tapicerowanych, wzmacniane za pomocą taśmy.