szybki kontakt
Szybkie zamówienie
tel. kom. 502 230 260
szybki kontakt

BD CŁAPA SPÓŁKA JAWNA
ul. Łęczycka 24, 95-100 Zgierz
tel. (0 42) 716-08-40
tel. (0 42) 717-45-83
email: clapa@krawieckie.pl

Taśmy

Taśmy i ich zastosowanie w krawiectwie

Produkcja firanek, zasłon, szelek, pasków czy bielizny pościelowej nie mogłaby się obyć bez taśm nośnych, taśmy suwakowej i nici. Świetnie sprawdzają się one również jako element toreb, plecaków czy w tapicerstwie dzięki swej dużej wytrzymałości i elastyczności. BD Cłapa oferuje je w bogatej gamie kolorystycznej, dzięki czemu znajdują swoje zastosowanie także w produkcji spodni, spódnic czy odzieży sportowej – wszędzie tam, gdzie potrzebne są właściwości taśmy nośnej. Substancja zastosowana w TAŚMIE NOŚNEJ 25, 40 KOLORY, 30 KOLORY I 20 całkowicie chronią przed ich odbarwieniem. Inną taśmą jest taśma rzep, która jest dostępna w aż czterech wariantach: haczyk, rzep, pętelka, z klejem. Są bardzo uniwersalne w swoim zastosowaniu i możliwe do kupienia w podstawowej kolorystyce: białe i czarne, pakowane w opakowania foliowe. Jednak na specjalne życzenia klienta taśma rzep może być przygotowana w innej barwie. Właściwie nie ma ograniczeń w zastosowaniu taśmy typu rzep. Jest ona bardzo praktyczna w obuwiu dziecięcym, jako alternatywa sznurowadeł. Doskonale sprawdzają się w poszewkach pościeli, jako alternatywa dla guzików albo zamka błyskawicznego. Dobrze sprawdzają się w różnego rodzaju uchwytach.
Bardzo dobrą jakość prezentuje także taśma bawełniana. Jej kilka modeli: TBW 10 i TBW05 świetnie sprawdzają się w produkcji wyrobów bieliźniarskich: jako wzmocnienie kołnierzyków koszulek czy haczyki u ręczników. Poliestrowy brzeg i mocny połysk ma natomiast taśma introligatorska bawełniana „super połysk”. Ma 12 mm szerokości. Łączą niejednokrotnie warstwy takie jak włókniny, flizelina.

Taśma nośna Taśma rzep Taśma bawełniana
Taśma nośna

Taśmy nośne

Rzep z klejem oraz standard

Taśmy rzep. Rzep z klejem.

Taśmy bawełniane

Taśma bawełniana

Taśma atłasowa Taśma suwakowa spiralna Taśma termo
 taśma atłasowa  - dodatki krawieckie
Taśmy suwakowe

Importer taśmy suwakowej

Taśmy termo 10mm,15mm,20mm,25mm

Taśma termoklejąca 10mm,15mm,20mm,25mm

Guma dziana Guma tkana  
guma dziana - dodatki krawieckie

Guma dziana

guma tkana - dodatki krawieckie  

Taśmy atłasowe

Pięknym dekoracyjny elementem wielu strojów jest natomiast taśma atłasowa. Propozycję, jakie się w niej zawierają to koronka atłasowa i lamówka atłasowa 16, 18 mm i 24 mm. Precyzyjnie wykonane, będą ozdobą każdego ubrania. Taśmy i lamówki atłasowe, jako ładny i ciekawy dodatek do odzieży, są wykorzystywane nie tylko w zakładach krawieckich. Stwarzają możliwość wykorzystania w hafcie komputerowym, dzięki zastosowaniu specjalnego rodzaju maszyny. Można je wtedy zastosować do zdobienia jako samodzielny element, a można połączyć go ze standardowym haftem, lub innymi dodatkami, takimi jak dżety, cekiny, zamki błyskawiczne, suwaki. Jedynym ograniczeniem w zdobieniu odzieży jest wyobraźnia. Ponadto tasiemki atłasowe stanowią doskonałą i efektowną ozdobę przy pakowaniu prezentów.

Inne rodzaje taśm

Taśma perforowana i taśma termo oraz szewband pomogą w wykonaniu odzieży od strony technicznej. Taśma perforowana służy do usztywniania pasków wszywanych, np. do spodni i spódnic obok akcesoriów takich jak napy, nity, springi, oczka. Ułatwiają utrzymanie równej szerokości, a dzięki zastosowanej perforacji pozwalają na uzyskanie prawidłowej linii załamania. Perforacja eliminuje również nadmierne pogrubienie brzegów wyrobu. Taśmy te stosuje się nie tylko do formowania pasków wszywanych. Znalazły one zastosowanie do podwinięć dołu marynarki, żakietu bądź dołu rękawa
Taśma termo pomoże w podklejeniu spodni czy rękawów, bez konieczności użycia maszyny. Jest to szybki sposób na naprawę odzieży, który można zastosować we własnym domu, przy użyciu żelazka. Akcesoria krawieckie dostępne są w różnych wymiarach i niskiej cenie, dlatego warto się w nie zaopatrzyć nawet do użytku domowego. W ofercie również gumy dzianinowe, dostępne w kolorach czarnym i białym, o różnych grubościach.