szybki kontakt
Szybkie zamówienie
tel. kom. 502 230 260
szybki kontakt

BD CŁAPA SPÓŁKA JAWNA
ul. Łęczycka 24, 95-100 Zgierz
tel. (0 42) 716-08-40
tel. (0 42) 717-45-83
email: clapa@krawieckie.pl

Włókniny, flizelina

Flizelina, włókniny od P.H. Cłapa

Flizelina jest tworzywem powstałym z termicznego połączenia włókien syntetycznych bądź ich sklejenia, często wspomagane za pomocą nici. Flizeliny odzieżowe są pokryte masami termoplastycznymi (zwanymi klejem) nanoszonymi w postaci punktowej lub proszkowej. Masy te mają niski poziom topliwości (ok. 100 stopni). Proces podklejania opiera się na wykorzystaniu różnicy topliwości masy termoplastycznej i włókien polipropylenowych i polieterosulfonowych. Modelowanie i usztywnianie ubrań wymaga zastosowania najwyższej jakości materiałów. Fizeliny od P.H. Cłapa utworzone są z włókien syntetycznych o doskonałych parametrach. Będą pomocne w każdym zakładzie krawieckim, który zajmuje się produkcją marynarek, żakietów, bluzek i innych ubrań wymagających nadania im odpowiedniego i eleganckiego kształtu. Flizelina znajduje jednak zastosowanie nie tylko w zakładach krawieckich jako akcesoria krawieckie. Są one niezbędne również w hafciarniach, ponieważ umożliwiają wykonanie haftu o dobrej jakości. Bez uprzedniego usztywnienia delikatna tkanina zmarszczy się i stworzy niedopuszczalne „zaszczypy”. Dlatego na stanie każdej hafciarni powinny znaleźć się różne rodzaje flizelin, zarówno z klejem jak i bez kleju.

Flizelina z klejem Flizelina bez kleju Wkłady odzieżowe i tkaniny krawieckie
Flizelina z klejem - dodatki krawieckie

Flizelina,flizelina z klejem.

flizelina bez kleju - dodatki krawieckie
tkanina krawiecka i wkład odzieżowy

wkłady odzieżowe i tkanina krawiecka

Flizeliny z klejem

W tej roli świetnie sprawdzą się fizeliny z klejem. Flizelina z klejem punktowym 31 g/m jest bardzo dobrym sposobem usztywnienia wyrobów konfekcji lekkiej zarówno tak samo jak podszewka. Natomiast ten produkt w wariancie o szerokości 150 cm jest idealny do podklejania zewnętrznych elementów ubrań damskich i męskich. Nawijana jest na tekturowy tytel o średnicy 35 mm, ze szczególną starannością, co ułatwia znacząco lagowanie. W fizelinie poliestrowej z klejem, która jest biała i w doskonałej cenie, masa termoplastyczna występuje w postaci pasty. Do podklejenia niewielkich partii materiału odpowiednia jest FLIZELINA PUNKTOWA V041A57, natomiast do delikatnych i lekkich tkanin idealna będzie puszysta FLIZELINA V801A90. Obie one są propozycją od P. H. Cłapa z kategorii fizelina bez kleju. Wśród nich znajduje się również taki jej rodzaj, który doskonale sprawdzi się do podklejenia i modelowania produktów skórzanych. Jest to specjalny rodzaj flizeliny o wysokiej puszystości oraz odporności na pranie wodne i chemiczne, pakowane w opakowania foliowe. Artykuł ten posiada specjalne pokrycie klejowe do tkanin wymagających temperatury klejenia poniżej 100 stopni. Daje również świetne rezultaty przy tkaninach sprawiających kłopoty przy klejeniu. Dostępna jest w kolorach białym naturalnym oraz szarym melanżu.

Wkłady odzieżowe

Podobne zastosowanie, jak produkty opisane powyżej, mają wkłady odzieżowe. Służą one do podklejania wielko powierzchniowego podklejania odzieży z tkanin wełnianych, wełnopodobnych i mieszankowych o niskiej gramaturze i płaskiej konstrukcji, na przykład do garniturów i garsonek. Dostępne są w bogatej ofercie gatunkowej i różnych wymiarach. Podzielone są na dwie kategorie: wkłady odzieżowe tkane i wkłady odzieżowe dziane. Wśród tych drugich znajdują się dwie propozycje elastyczne, model WODE i model WODE45526 .Bardzo dobrze usztywniają elementy ubrań i są podatne na modelowanie tak jak ocieplacze odzieżowe, OVATA. Tkaniny i dzianiny zyskują dzięki wkładom odzieżowym piękny kształt.